20 sierpień 2018

Dożynki Gminne w Kalsku – 18 sierpnia 2018

Kategorie: Relacje

W minioną sobotę cała gmina bawiła się podczas Dożynek Gminnych w Kalsku. Święto rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji rolników. Po mszy spod Kościoła w Kalsku wyruszył barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Górali Czadeckich „Dolina Nowego Sołońca”. W części oficjalnej na scenie kilka słów powiedzieli Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważy oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Suwała a także zaproszeni goście.

O tym, co działo się podczas Dożynek można opowiadać wiele – wręczono nagrody z najpiękniejsze wieńce i najsmaczniejsze ciasta, kilka godzin wypełniły występy artystyczne, odbył się turniej sołectw, najmłodsi korzystali z licznych atrakcji, duzi i mali strzelali z łuku oraz podziwiali wojskowe sprzęty a na zakończenie scenę oddano gwiazdom – Łukaszowi Łyczkowskiemu i MACZO. Oczywiście nie zabrakło też różnego rodzaju smakołyków. Nad wszystkim czuwała Pani Sołtys Kalska Krystyna Talaga.

Spośród 400 zdjęć, które zrobiliśmy tego dnia ciężko było wybrać najciekawsze ale mamy nadzieję, że się udało – galeria:

Dożynki Gminne 2018 w Kalsku

 

Europenian flag
X