Wrześniowe nowości filmowe w Sulechowie

12.09.2018 (Wednesday) godz. 16.00 - 12.09.2018 (Wednesday) godz. 22.00

Rozpoczynamy sezon filmowy! Już 12 września zapraszamy na najnowsze seanse dla dużych i małych
Rozkład godzinowy:
16.00 – Jak zostać czarodziejem
18.00 – Dywizjon 303
20.15 – Zimna wojna
Bilety do nabycia w dniu seansu w cenie 18zł i 16 zł (ulgowy)lub na stronie www.zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl
Możliwe wcześniejsze seanse dla grup szkolnych w tym celu prosimy o kontakt 68 385 22 14.

„Jak zostać czarodziejem”

Reż.  Andrés Couturier

Prod.  Meksyk/Wielka Brytania,  97 min

Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia, niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko.

 

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Reż. Denis Delić

Wyk.: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold, Anna Prus

Prod.  Polska 2018, 115 min

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili

„Zimna wojna”

Reż. Paweł Pawlikowski

Wyk. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Prod.  Polska/Francja/Wielka Brytania, 84 min

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Europenian flag
X