ODWOŁANE

13.11.2020 (Friday) godz. 19.00

O spektaklu

„Usta/lenia” to kolejny autorski spektakl Edwarda Gramonta lidera i założyciela Teatru „TERMINUS A QUO”, w którym autor demaskuje obyczajowość polską poprzez sięgnięcie do legendy o Robin Hodzie”. Ta zdawałoby się nie przystająca do rzeczywistości naszego kraju legenda posłużyła by zabrzmiały ironiczne słowa prawdy o religii i wierze. Trochę w tym wszystkim jest też mitologii greckiej ale w sumie nie o Zeusie tutaj mowa.

Spektakl utrzymany jest w lekkim, humorystycznym tonie, choć emanuje z całości sarkazm i ironia. Bardzo głęboko aż do bólu poruszony jest w tym spektaklu problem wiary, choć tworzywem wyjściowym jest iście kabaretowy ton zdeformowanej legendy o Robin Hoodzie.

To właśnie przestawienie środka ciężkości złożonych spraw wiary o której napomina się jakby mimochodem, jakby od niechcenia, jakby bez związku z całością, tworzenia obrazu świata na podobieństwo snu schizofrenika na rzecz mówienia tonem poważnym o sprawach zupełnie błahych, zupełnie nieistotnych, powoduje, że poruszając tak ważne sprawy społeczno-obyczajowe nie przekracza się elementów teatralnych czy kabaretowych na rzecz publicystyki czy demagogii.

Edward Gramont wielokrotnie przystawiał zwierciadło do twarzy widza by nim wstrząsnąć, powiedzieć mu prawdę o sobie tak czyni i tym razem a ekipa aktorska naprawdę daje radę.

Źródło: http://terminusaquo.eu/teatr/usta-lenia/

Europenian flag
X