Aneta Godyń

   Jestem pasjonatką wszelakiej twórczości, ale to malarstwo stało się dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że udało mi się tę pasję połączyć z pracą zawodową i dzielić się nią z innymi. Na co dzień uczę plastyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Zielonej Górze i jestem absolwentką wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Jak tylko czas pozwala uciekam w swój własny świat kolorowej twórczości, który jest dla mnie wyciszeniem. Pędzle, farby, ołówki to moje ulubione narzędzia plastycznej pasji. Inspiracji dostarcza mi natura i wszystko, co z nią związane. Stąd, tak różnorodna tematyka moich prac. Moją ulubioną techniką jest akwarela. Zachwyca mnie jej zwiewność, delikatność i to, że daje tak wiele możliwości. Można nią malować bardzo realistycznie, ale także puścić wodze fantazji, dając się ponieść rozpływającym się plamom barwnym. Lubię też farby olejne. Tą techniką podejmuję najczęściej tematykę baśniową tworząc magiczne sceny dalekie od codzienności. Głowę mam pełną pomysłów i nadzieję, że choć w części je zrealizuję.

   Swoje prace prezentowałam na kilkunastu wystawach indywidualnych: w Sulechowie, w Trzebiechowie, w Kargowej, w Bojadłach. A także na wystawach zbiorowych w Zielonej Górze i na „Salonie Jesiennym” w Żarach w 2018 i w 2019r. W dorobku artystycznym mam też ilustracje do książek oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich organizowanych przez ZNP.  Moje obrazy dekorują wnętrza domów prywatnych w Polsce i za granicą.

Moje prace można zobaczyć na profilu Facebook – Aneta Godyń – malarstwo i rękodzieło.

Europenian flag
X