2 marca 2021

Lubuski Konkurs Recytatorski

Kategorie: Relacje

W tym roku eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego odbył się w wyjątkowej formie. Przedłużające się zamknięcie domów kultury wywołane pandemią wirusa SARS-C0 V-2 uniemożliwiły przeprowadzenie konkursu w Sali Widowiskowej SDK w Sulechowie. Rada artystyczna musiała wybrać laureatów na podstawie nagrań występów uczestników – łącznie otrzymaliśmy 31 filmików.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 8 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim nominacje otrzymali:

w kat. I – klasy I-III szkoły podstawowej: Zofia Sowa ze Szkoły Podstawowej im. Melchiora Wańkowicza w Cigacicach,  Amelia Bużek i Hanna Szczurowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie, 

Wyróżniono: Oliwię Bąk i Kalinę Lepkę  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie

w kat. II – klasy IV-V szkoły podstawowej: Amelia Jakóbczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie, Anna Greszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie

w kat. III – klasy VI-VIII szkoły podstawowej: Mateusz Okuniewski, Roksana Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej im. Melchiora Wańkowicz w Cigacicach oraz Wanesa Piesak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Mamy nadzieję, ze kolejna edycja konkursu odbędzie się już w Sali Widowiskowej.

Europenian flag
X