Nadodrzańskie Skarby

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Prezentacji „Nadodrzańskie Skarby – Sulechów 2017”, które odbędą się podczas Dni Sulechowa 20 maja 2017r.

Celem Prezentacji jest gospodarcza promocja Ziemi Lubuskiej i Brandenburgii, głównie poprzez ukazanie wyrobów i produktów regionalnych, wywodzących się z lokalnych tradycji. Prezentacje to także promocja nowoczesnego, opartego na wiedzy i sięgającego do tradycji regionu. To prezentacja umiejętności innowacyjnego myślenia, łączenia tradycji z biznesem. Organizatorzy zachęcają również wystawców do prezentacji i promocji walorów kulturowych, przyrodniczych oraz turystycznych obu regionów, gdyż sąsiadujące z sobą tereny przygraniczne charakteryzuje bardzo zróżnicowane, wspólne dziedzictwo kulturowe, przede wszystkim w postaci kultury architektonicznej, historii, osobistości historycznych, tradycyjnego rzemiosła, regionalnych zwyczajów, tradycyjnych form rolnictwa, transgranicznej sztuki i kultury oraz miejsc spędzania czasu wolnego i rekreacji. Ponadto Prezentacje są doskonalą okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i dialogu – zarówno z ekspertami, wystawcami, jak i mieszkańcami Gminy Sulechów.

Plenerowym prezentacjom towarzyszyć będą  konkursy:

  • NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA”
  • „NAJLEPSZY PRODUKT” (w trzech kategoriach)

Nagrodzone oferty oraz produkty będą promowane przez media lokalne, Gazetę Lubuską, na stronie internetowej miast Fürstenwalde oraz CMT Cottbus. Dodatkowo informacje na temat stoisk, podmiotów i produktów zamieszczone zostaną na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Sulechowie i Sulechowskiego Domu Kultury.

Pliki do pobrania:

oferta

Regulamin prezentacji

Regulamin konkursu na najlepszy produkt

Regulamin konkursu na najlepszą prezentację

Formularz zgłoszeniowy – Nadodrzańskie Skarby

Formularz zgłoszeniowy – Najciekawsza Ekspozycja

Europenian flag
X