RELACJE Z WYDARZEŃ

SENIORÓW KONTAKT Z KULTURĄ

Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów realizowanych przez zespół wokalny DOMINANTA i grupę teatralną RETRO

https://www.facebook.com/100007643659590/videos/2734517906812971/

https://www.facebook.com/100007643659590/videos/2737293186535443/

 

SULECHÓW WIERSZEM PISANY

3 października miał miejsce finał projektu Sulechów wierszem pisany – finał w postaci gry miejskiej. Prawie 30 ekip przeszło tego dnia blisko dwugodzinną trasę wyznaczoną zabytkami Sulechowa opisanymi wierszami Anety Lury, która też jest autorką projektu. Przewodnikiem do gry jest wydany w ramach projektu tomik poezji. Dla ułatwienia zadania w tomiku znajdują się kody qr prowadzące do poszczególnych punktów na mapie Sulechowa, które należy odwiedzić aby ukończyć grę. Realizacja gry była dużym wyzwaniem logistycznym, a stała się możliwa dzięki partnerom projektu – Stowarzyszeniu Stella Polaris oraz Krzysztofowi Kaczmarowi. Zainteresowane grą osoby mogą nadal spróbować w niej swoich sił – aby to zrobić należy skontaktować się z profilem facebookowym 700 lat Sulechowa.

 

FOTO-PRZYGODA Z PRZYRODĄ\

Wystawa plenerowa i widokówki

 

Warsztaty Fotograficzne z Grzegorzem Sawko – 28 września 2020 r.

Przyroda, wilki, ptaki i niesamowite lubuskie noce – to tematy, które dominowały podczas tego spotkania. Opowieści Grzegorza Sawko o wielu latach leśnych wędrówek, aktywnym fotografowaniu zwierząt i wykorzystywaniu elementów krajobrazu do maskowania się wysłuchało w zaciekawieniu ponad 20 uczestników spotkania. Osobnym tematem stała się fotografia nocna oraz tworzenie timelapsów.

fot. Bogusława Szyjka

Warsztaty Fotograficzne z Rafałem Szozdą – 22 września 2020 r.

Popołudnie z Rafałem Szozdą było niezwykle inspirującym doświadczeniem dla ponad 30 uczestników spotkania. Pasja, wiedza, doświadczenie, otwartość – to esencja tego spotkania. Rozmowy o fotografii i ptakach zawierały dużą dawkę konkretnych wskazówek zarówno dla początkujących fotografów przyrody, którzy jak pan Rafał dawniej, czają się na małe ptaszki odwiedzające karmnik na ich balkonach, jak i osób już w temacie obeznanych, które jak pan Rafał obecnie, mają ogromną wiedzę na temat ptasich zwyczajów i spędzają noce w czatowniach licząc, że o wschodzie słońca uda się uchwycić kilka niezwykłych kadrów z ptasiego życia.

fot. SDK w Sulechowie

 

WARSZTATY TEATRALNE

W ramach projektu odbyło się łącznie 20 godzin warsztatów, podczas których uczestnicy poszukiwali form ekspresji, opanowywali podstawy gry aktorskiej, ćwiczyli kontrolowanie własnych emocji i świadome zachowanie, odkrywali własne blokady i mierzyli się z nimi.

 

RAKIETA

5 – 6 września 2020 / Park SDK w Sulechowie

W pierwszy weekend września w Parku SDK w Sulechowie odbyło się plenerowe wydarzenia pod nazwą RAKIETA. Jego pomysłodawczynią była pani Katarzyna Ostynowicz. Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, tanecznych, muzycznych i survivalowych.  Nie zabrakło różnych działań animacyjnych a na potrzebujących chwili relaksu czekała strefa hamakowa. Zakończeniem każdego dnia był koncert VitoWS w Sali Widowiskowej z premierowym wykonaniem piosenki „W Sulechowie”.

Europenian flag
X